Falcons Players - YJFL Best Player Awards
 
     
 
 
 
 
 

1997

Under 10 - Brown - Runner Up

Brien Laserich

 

2008

Under 11 - Brown - Runner Up

Jack Silvagni

Colts - Sect 3 - Best & Fairest

Matt Dyson (Kew JFC)

 

 

2009

Under 11 - Green -Equal 3rd B & F

Riley Verbi

 

2010

Under 15 -Section 2 - Best & Fairest

Tom Cutler

Colts - Sect 4 - Runner Up

Guy Dickson

Under 14- Brown - 3rd B & F

Jordan Korfiatis

 

2011

Under 10 - Green - Best & Fairest

Matthew Exell

 

2012

Under 12 - Green - Runner Up

Ben Silvagni

Under 13 - Brown - Runner Up

Will Macafee

 

2013

Under 10 - Green - 3rd B & F

David Waldron

Under 13 - Green -Equal 3rd B & F

Matthew Presutto

Colts - Section 1 - Equal 3rd B & F

Ambrose Willett Fatnowna

 

2014

Under 11 - Green - 3rd B & F

David Waldron

Under 12 - Gold - 3rd B & F

Nick Daicos

Under 15 - Sect 2 - Equal 3rd B & F

Chris Kerdemelidis

Colts - Section 2 - 3rd B & F

James Waldon

 

2015

Under 11 - Black - 3rd B & F

Eli Taylor

Under 11 -Red - 3rd B & F

Jack Spalding

Under 12 -Green - Runner Up

David Waldron

Under 13 -Blue - 3rd B & F

Gus Falting

Colts - Section 4 - Equal 2nd B & F

Alex Eden-Lachowicz (Doncaster)

Colts - Section 4 - Equal 3rd B & F

Will Macafee (GDU Colts

 

2016

Under 11 - Green - Runner Up

Ollie Purcell

Under 12 - Blue -Equal 3rd B & F

Eli Taylor

Sam Woods

 

2017

Under 12 - Brown - Best & Fairest

Ollie Purcell

Under 13 - Blue 3rd B & F

Sam Woods

 
 

1998

Under 14 - Brown - Runner Up

Tom Hooker

 

1999

Under 11 - Green - 3rd B & F

Sebastian Graham

Under 14 - Green - Best & Fairest

Ben Moody

 

2000

Under 11 - Green - 3rd B & F

Ben Sinclair

Under 13 - Green - 3rd B & F

Ben Vitacca

Under 15 - Sect 2 - Best & Fairest

Ben Moody

 

2001

Under 10 - Green - 3rd B & F

Alex Lattuada

Colts - Sect 1 - Best & Fairest

Tom Roach

 

2002

Under 11 - Blue - 3rd B & F

Alex Lattuada

Under 12 - Brown - 3rd B & F

Camille Fetherston-Miller

Under 13 - Green - Runner Up

Ben Sinclair

Under 14 - Green - 3rd B & F

Sebastian Graham

Colts - Section 1 - Runner Up

Tom Roach

 

2003

Under 11 - Blue - Best & Fairest

Sam Cust

Under 12 - Green - Runner Up

Alex Lattuada

Under 14- Brown - Best & Fairest

Ben Sinclair

 

2004

Under 15 - Sect 1 - Best & Fairest

Ben Sinclair

Under 14 - Brown - Runner Up

Sean Barry

Under 12 - Blue - Runner Up

Sam Cust

Under 11 - Blue - Runner Up

Herschel Heka

 

2005

Under 11 - Blue - Runner Up

Guy Dickson

Under 12 - Green - Runner Up

Herschel Heka

Under 15 - Sect 3 - Runner Up

Sean Barry

Colts - Sect 2 - Runner Up

Ben Sinclair

 

2006

Under 11 - Blue - 3rd B & F

Tom Cutler

Under 12 - Blue - Best & Fairest

Adam Poulton

Under 14 - Green - Runner Up

Sam Cust

   

2007

Under 10 - Green - Best & Fairest

Dan Houston

Under 15 - Sect 2 - 3rd B & F

Sam Cust

 
 
 
 
 
 
 

Information

 

Registration

 

Teams

 

Club Awards

 

Other Awards

 

Matches

Constitution & Rules

On-Line Registration

Under 8s

Under 8s Blue Team

League Awards

Fixtures

Code of Conduct

Registration Forms

Under 9s

Under 8s Red Team

Player of the Week

Results

Club Team Policy

New Players

Under 10s

Under 9s

 

Club Honours

Ladders

Racial & Religious Policy

 

Club News

Under 11s

Under 10s

Home Match Program

Club Song

Under 12s

Under 11s

YJFL. Best & Fairest

 

Auskick

Club History

Club News

Under 13s

Under 12s

Greythorn Awards

Partners

Yearbook & News

Under 15s

Under 13s

100 Game Players

Auskick Info

Merchandise

Social News

Teams Data Entry

Under 15s

Life Members

Auskick News

Wallpaper

AFL Falcons

Milestones

Presidents & Secretaries

Auskick Registration

Forms & Help Cards

     

FAQ

Injuies & Insurance

 

       

Working With Children

             

Rules for Youngsters

Greythorn Football Club (inc)

Registration No. A0007225G

ABN 57 752 314 289

Kids First Program

Good Sports